Sort by

a7xfan has logged 42 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Picasso Baby

Picasso Baby

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Clear History

Clear History

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Psycho

Psycho

1960
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Animal

The Animal

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shame

Shame

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
19
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blended

Blended

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Metallica: Through the Never

Metallica: Through the Never

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Deuce Bigalow: European Gigolo

Deuce Bigalow: European Gigolo

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Her

Her

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
21
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ted

Ted

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ride Along

Ride Along

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gravity

Gravity

2013
×
½
Read the review Edit this entry