Sort by

Keanu has logged 37 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Them!

Them!

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★½
Edit this entry  
17
Manos: The Hands of Fate

Manos: The Hands of Fate

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Son of Dracula

Son of Dracula

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Edit this entry  
16
Audition

Audition

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Body Melt

Body Melt

1993
×
★★★
Edit this entry  
16
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★
Edit this entry  
16
Shakma

Shakma

1990
×
★★
Edit this entry  
16
Ben

Ben

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
One Cut of the Dead – Mission: Remote

One Cut of the Dead – Mission: Remote

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★½
Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
07
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Violence at Noon

Violence at Noon

1966
×
★★★★
Edit this entry  
05
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry