Adam has logged 16 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
Read the review Edit this entry  
23
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Con Air

Con Air

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry