• Psych 3: This Is Gus

    ★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★★

  • Hypnotic

    ★★★½

  • Prey

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Resort

    ★½

  • Dynasty Warriors

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Power

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Sharks of the Corn

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Tremors: Shrieker Island

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • The Banishing

    ★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★★½

  • Caveat

    ★★★★½

  • 2020

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Slaxx

    ★★★★

  • Host

    ★★★

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★½

  • Banging Lanie

    ★★★

  • #Alive

    ★★★★

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Boys from County Hell

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • 12 Hour Shift

    ★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★★★½

  • Lamp Life

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½