Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dagon

Dagon

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Aquaslash

Aquaslash

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Encino Man

Encino Man

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sex Appeal

Sex Appeal

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Habit

Habit

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The House at the End of Time

The House at the End of Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Kat and the Band

Kat and the Band

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Censor

Censor

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Coherence

Coherence

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rubber

Rubber

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Severance

Severance

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
[REC]⁴ Apocalypse

[REC]⁴ Apocalypse

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ouija

Ouija

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Curse

The Curse

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Devil Inside

The Devil Inside

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Possession

The Possession

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Reno 911! The Hunt for QAnon

Reno 911! The Hunt for QAnon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House Party 3

House Party 3

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry