Steven has logged 600 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lifted

Lifted

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
One Man Band

One Man Band

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Smiling Man

The Smiling Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
No Tomorrow: A Turbo Kid Tale

No Tomorrow: A Turbo Kid Tale

2016
×
Read the review Edit this entry  
31
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bait

Bait

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Things

Things

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Return of the Killer Tomatoes!

Return of the Killer Tomatoes!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tart

Tart

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Meet Wally Sparks

Meet Wally Sparks

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
History of the World: Part I

History of the World: Part I

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Silent Movie

Silent Movie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twelve Chairs

The Twelve Chairs

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tremors: A Cold Day in Hell

Tremors: A Cold Day in Hell

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tremors 5: Bloodlines

Tremors 5: Bloodlines

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tremors 4: The Legend Begins

Tremors 4: The Legend Begins

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Who's Harry Crumb?

Who's Harry Crumb?

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tremors 3: Back to Perfection

Tremors 3: Back to Perfection

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry