Sort by

Tyler has logged 242 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Entertaining Christmas

Entertaining Christmas

2018
×
Edit this entry  
16
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★
Edit this entry  
14
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Edit this entry  
13
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Roar

Roar

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cowboys & Aliens

Cowboys & Aliens

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spirited

Spirited

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Peter Pan Goes Wrong

Peter Pan Goes Wrong

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Breaking

Breaking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zen - Grogu and Dust Bunnies

Zen - Grogu and Dust Bunnies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scared Shrekless

Scared Shrekless

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spirited

Spirited

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry