Sort by

Tyler has logged 26 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Are you lost in the world like me?

Are you lost in the world like me?

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
29
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★½
Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dave Chappelle: What's in a Name?

Dave Chappelle: What's in a Name?

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Paws of Fury: The Legend of Hank

Paws of Fury: The Legend of Hank

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Night Shifts

Night Shifts

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry