Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Frankie Boyle: The Last Days of Sodom

Frankie Boyle: The Last Days of Sodom

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gregory Go Boom

Gregory Go Boom

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
DRIB

DRIB

2017
×
Edit this entry  
16
Eer

Eer

2021
×
Edit this entry  
15
Project Grizzly

Project Grizzly

1996
×
Read the review Edit this entry  
11
Election

Election

1999
×
★★★
Edit this entry  
04
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
So Vam

So Vam

2021
×
Edit this entry  
24
Storytelling

Storytelling

2001
×
Edit this entry  
14
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Master

The Master

2012
×
Edit this entry  
11
Nope

Nope

2022
×
Edit this entry  
09
Macbeth

Macbeth

1971
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
A Shot in the Dark

A Shot in the Dark

1964
×
★★
Edit this entry  
28
The Pink Panther

The Pink Panther

1963
×
★★½
Edit this entry  
22
The Great Race

The Great Race

1965
×
Edit this entry  
22
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
Edit this entry  
21
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Charlie's Country

Charlie's Country

2013
×
Edit this entry  
06
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Edit this entry  
23
The Trials of Henry Kissinger

The Trials of Henry Kissinger

2002
×
Read the review Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
Edit this entry  
30
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
Edit this entry  
28
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★
Edit this entry  
14
There's No End

There's No End

2022
×
Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Edit this entry  
11
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
½
Edit this entry  
20
Avatar

Avatar

2009
×
★★
Edit this entry  
16
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Incident by a Bank

Incident by a Bank

2010
×
Edit this entry  
11
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zola

Zola

2020
×
★★
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
First Love

First Love

2019
×
Edit this entry  
24
West Side Story

West Side Story

2021
×
Edit this entry  
24
Breadcrumb Trail

Breadcrumb Trail

2014
×
Edit this entry  
23
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry