Sort by

JR. has logged 618 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
Edit this entry  
29
India Song

India Song

1975
×
Read the review Edit this entry  
29
République

République

2016
×
Edit this entry  
29
Burden

Burden

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Ocean Falls

Ocean Falls

2015
×
Edit this entry  
29
Carn

Carn

2012
×
Edit this entry  
29
Sinister

Sinister

2012
×
Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
Read prior review Edit this entry  
28
Orphan

Orphan

2009
×
Edit this entry  
28
Teeth

Teeth

2007
×
Edit this entry  
27
Heart of a Dog

Heart of a Dog

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Pony Glass

Pony Glass

1997
×
Edit this entry  
27
Altair

Altair

1994
×
★★★
Edit this entry  
27
Shoot the Piano Player

Shoot the Piano Player

1960
×
Edit this entry  
26
The Man Who Planted Trees

The Man Who Planted Trees

1987
×
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
Read the review Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
Edit this entry  
22
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Siembra

Siembra

2015
×
Edit this entry  
21
Tower

Tower

2016
×
Edit this entry  
20
0.5 mm

0.5 mm

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
Dead Man

Dead Man

1995
×
Read prior review Edit this entry  
19
Tampopo

Tampopo

1985
×
Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
Edit this entry  
18
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
Read the review Edit this entry  
16
Box

Box

1982
×
Edit this entry  
16
Apparatus M

Apparatus M

1996
×
Edit this entry  
16
Dizziness

Dizziness

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Mummy's Dream

The Mummy's Dream

1989
×
★★★½
Edit this entry  
16
Drill

Drill

1983
×
★★★
Edit this entry  
16
Screw

Screw

1982
×
★★★
Edit this entry  
16
A Silent Day

A Silent Day

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Moon

The Moon

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Zone

Zone

1995
×
★★★★
Edit this entry  
16
Combinationism

Combinationism

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sunspring

Sunspring

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Here Now

Here Now

2015
×
★½
Edit this entry  
16
Snowbird

Snowbird

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Still Lives

Still Lives

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Blank & Miserly Emission

A Blank & Miserly Emission

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
Regal

Regal

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fuckkkyouuu

Fuckkkyouuu

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
if....

if....

1968
×
★★★★½
Edit this entry