Sort by

JR. has logged 258 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
Edit this entry  
28
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★
Edit this entry  
25
Fatman

Fatman

2020
×
Edit this entry  
25
Pottersville

Pottersville

2017
×
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
21
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
Edit this entry  
16
Horace and Pete

Horace and Pete

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
Edit this entry  
03
Sweet Country

Sweet Country

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
The Hunt

The Hunt

2020
×
Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
Edit this entry  
15
Grandma's Boy

Grandma's Boy

2006
×
Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
Edit this entry  
08
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Fritz the Cat

Fritz the Cat

1972
×
Read the review Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Gate

The Gate

1987
×
Edit this entry  
31
Something Wicked This Way Comes

Something Wicked This Way Comes

1983
×
★★★½
Edit this entry  
29
Dr. No

Dr. No

1962
×
Edit this entry  
28
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
Read prior review Edit this entry  
26
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nitram

Nitram

2021
×
★★
Edit this entry  
19
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
Edit this entry  
18
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Edit this entry  
17
Throw Momma from the Train

Throw Momma from the Train

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mist

The Mist

2007
×
Edit this entry  
16
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
Read prior review Edit this entry  
12
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jason X

Jason X

2001
×
★½
Edit this entry  
10
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Edit this entry  
10
Lamb

Lamb

2021
×
Edit this entry  
08
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
Edit this entry