• Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • AK vs AK

    ★★★

  • London Hughes: To Catch A D*ck

    ★★★★

  • Small Axe

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Six Minutes to Midnight

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Artemis Fowl

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Becky

    ★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

  • Fantasy Island

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • Underwater

    ★★★★

  • Dolittle

  • Cats

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Here Comes Hell

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Vigil

    ★★★★

  • Calm with Horses

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Plus One

    ★★★

  • Buffaloed