Andy has logged 181 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Tourist

The Tourist

2010
×
Read the review Edit this entry  
09
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Safe

Safe

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Prophecy

The Prophecy

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Limitless

Limitless

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Takers

Takers

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unleashed

Unleashed

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cold in July

Cold in July

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Street Kings

Street Kings

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jumper

Jumper

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eagle Eye

Eagle Eye

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
xXx

xXx

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★
Edit this entry  
19
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry