Sort by

agustina has logged 111 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sightless

Sightless

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
28
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Jimmy Carr: His Dark Material

Jimmy Carr: His Dark Material

2021
×
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
After We Fell

After We Fell

2021
×
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Iron Man

Iron Man

2008
×
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Circle

Circle

2015
×
★★
Edit this entry  
27
After

After

2019
×
Edit this entry  
27
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Project X

Project X

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
Freaks

Freaks

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
Twins

Twins

1988
×
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Monster House

Monster House

2006
×
Edit this entry  
22
Rio

Rio

2011
×
Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★½
Edit this entry  
28
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
Edit this entry  
26
This Little Love of Mine

This Little Love of Mine

2021
×
Edit this entry  
26
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
15
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★
Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
He's All That

He's All That

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
03
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry