• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Firefly

    ★★½

  • Shoebox

    ★★½

  • Army of Thieves

    ★★

  • Editing

    ★★★

  • Bhai

    ★★½

  • Bhoot Police

    ½

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★½

  • Bell Bottom

    ½

  • The Miniaturist of Junagadh

    ★★★★

  • Shershaah

    ★½

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★★

  • Toofaan

    ★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Four Roads

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Ajeeb Daastaans

    ★★★★★

  • Cuatro paredes

    ★★

  • Karnan

    ★★★★★

  • Joji

    ★★★

  • Mandela

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • The Girl on the Train

    ½

  • Georgia

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • AK vs AK

    ★★★

  • Paava Kadhaigal

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Sweat

    ★★★★

  • Lata

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Beginning

    ★★★★½

  • Notturno

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • PVT Chat

  • The Unseen River

    ★★★½

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • The Letter Room

    ★★★★

  • Wife of a Spy

    ★★★

  • Correspondence

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Bad Tales

    ★★

  • Red Moon Tide

    ★★★½

  • Malmkrog

    ★★½

  • The Present

    ★★★★

  • Kala azar

    ★★

  • A Rifle and a Bag

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Tender

  • Minari

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Farewell Amor

    ★★★★½

  • Air Conditioner

    ★★★½

  • Aahuti

    ★½

  • The Sky Is on Fire

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★½

  • Aani Maani

    ★★★½

  • Eeb Allay Ooo!

    ★★★★

  • 1956, Central Travancore

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½