RSS feed for Andrew
  • Playdate with Destiny

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • The Turning

    ★★

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

    ★★½

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Countdown

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Ma

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • The Intruder

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★½