RSS feed for Andrew
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Playdate with Destiny

Playdate with Destiny

2020
×
Edit this entry  
06
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Café Society

Café Society

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Buried

Buried

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rabbit Hole

Rabbit Hole

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry