RSS feed for Andrew

Andrew has logged 84 entries for action films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hellboy

Hellboy

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Polar

Polar

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
Read prior review Edit this entry  
22
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Made

American Made

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
Read prior review Edit this entry  
17
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Mummy

The Mummy

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Baywatch

Baywatch

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry