RSS feed for Andrew

Andrew has logged 75 entries for comedy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Early Man

Early Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Baywatch

Baywatch

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
Read prior review Edit this entry  
22
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
Read prior review Edit this entry  
14
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
Read prior review Edit this entry  
28
Sing

Sing

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry