RSS feed for Andrew

Andrew has logged 123 entries for dramatic films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Intruder

The Intruder

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Dirt

The Dirt

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Greta

Greta

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Polar

Polar

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Flatliners

Flatliners

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
14
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry