RSS feed for Andrew

Andrew has logged 32 entries for family films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Early Man

Early Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
Read prior review Edit this entry  
18
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
Read prior review Edit this entry  
16
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sing

Sing

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry