RSS feed for Andrew

Andrew has logged 52 entries for fantasy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hellboy

Hellboy

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
Read prior review Edit this entry  
22
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Winchester

Winchester

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read prior review Edit this entry  
15
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Mummy

The Mummy

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
Read prior review Edit this entry  
18
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
Read prior review Edit this entry  
16
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Warcraft

Warcraft

2016
×
Read the review Edit this entry  
31
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
Read prior review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
Read prior review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry