RSS feed for Andrew

Andrew has logged 19 entries for historical films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Dirt

The Dirt

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spotlight

Spotlight

2015
×
Read prior review Edit this entry  
02
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry