RSS feed for Andy

Andy has logged 71 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen

Frozen

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midway

Midway

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Abominable

Abominable

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wolf Warrior 2

Wolf Warrior 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Gotti

Gotti

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Geostorm

Geostorm

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Confessions

Confessions

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Emperor

The Last Emperor

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry