RSS feed for Mauricio
  • Onward

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★★

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • One Piece: Stampede

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Curiosa

    ★★½

  • In the Time It Takes to Get There

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Leaving Neverland

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Yuppies versus Stooges

    ½

  • Polar

    ★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Reign of the Supermen

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Queen of Scots

  • Creed II

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

  • Maniac

  • mid90s

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Cam

  • Flavors of Youth

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Ant-Man and the Wasp