Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
[REC]

[REC]

2007
×
Read the review Edit this entry  
14
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Bombshell

Bombshell

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
Edit this entry  
06
Creep 2

Creep 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Disclosure

Disclosure

2020
×
Edit this entry  
04
Escape Room

Escape Room

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Creep

Creep

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
Edit this entry  
29
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Edit this entry  
25
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
Edit this entry  
22
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Melancholia

Melancholia

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
Read the review Edit this entry  
14
Conrad & Michelle: If Words Could Kill

Conrad & Michelle: If Words Could Kill

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
Edit this entry  
07
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Us

Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
Edit this entry  
06
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Hangover

The Hangover

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Reign of the Supermen

Reign of the Supermen

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
We Are the Nobles

We Are the Nobles

2013
×
Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Lucy

Lucy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Point Break

Point Break

1991
×
Edit this entry  
19
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry