• Sierra Burgess Is a Loser

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Cam

  • Flavors of Youth

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Ant-Man and the Wasp

  • Teen Titans Go! To the Movies

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Climax

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • When We First Met

  • Black Panther

  • Assassination Nation

    ★★★★

  • I Think We're Alone Now

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

  • Time Share

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Wonder

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

  • The Babysitter

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day

  • Creep 2

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • It

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

  • The Shape of Water

  • Death Note

  • Logan Lucky

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Transformers: The Last Knight

  • Despicable Me 3

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★★½

  • Okja

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Boss Baby

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

  • Big Little Lies

  • Logan

  • Fist Fight

    ½

  • Guardians

    ★★

  • The Lego Batman Movie

  • Get Out

    ★★★★★

  • A Ghost Story

  • Why Him?

  • Assassin's Creed