• Why Him?

  • Assassin's Creed

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Doctor Strange

  • Split

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • No Manches Frida

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

  • Nine Lives

    ½

  • Suicide Squad

  • One Piece Film: GOLD

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Colossal

  • Nerve

  • Central Intelligence

  • Finding Dory

  • Now You See Me 2

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • The Nice Guys

  • Don't Blame the Kid

  • X-Men: Apocalypse

  • Captain America: Civil War

  • Little Sister

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • 10 Cloverfield Lane

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Sing Street

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • The Revenant

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Creed

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • My King

  • Golden Shoes

  • High-Rise

  • Legend

  • Straight Outta Compton

  • The Bosses

    ½

  • 7 Days in Hell

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Minions

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

  • Circle

    ★★★½

  • Youth

  • Love

  • Sicario

  • Green Room

    ★★★★

  • Pitch Perfect 2

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

  • Southpaw

  • The Invitation

  • The Witch

    ★★★★

  • The Interview

  • Big Eyes

  • The Bélier Family

  • Black Mirror: White Christmas

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Penguins of Madagascar

  • Legend Quest: The Legend of the Guanajuato Mummies

  • Big Hero 6

  • John Wick

    ★★★½

  • Gone Girl

  • The Theory of Everything