• X

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Hunter Killer

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★½

  • 300: Rise of an Empire

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★½

  • Prisoners

    ★★★★★

  • The Conjuring

    ★★★

  • The Way Way Back

    ★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★★½

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★½

  • Moneyball

    ★★★★

  • Warrior

    ★★★★

  • The Change-Up

    ★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Role Models

    ★★★

  • Superbad

    ★★★★

  • Spider-Man 3

    ★★½

  • Zodiac

    ★★★★

  • 300

    ★★★½

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★½

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★★

  • Spider-Man

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★½

  • Se7en

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • The Mask

    ★★★★

  • Full Metal Jacket

    ★★★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★★

  • Ghostbusters

    ★★★★

  • Return of the Jedi

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★★★

  • Barry Lyndon

    ★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★★

  • Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

    ★★★★★