• David Spade: Nothing Personal

  • Ambulance

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • The King's Man

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Come From Away

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Mad God

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • In the Shadow of the Pines

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Christmas Scavenger Hunt

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Ma

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Hustle

    ★½

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Quincy

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Fred Armisen: Standup for Drummers

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★

  • Fifty Shades Freed

    ★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★½