Sort by

Aaron has logged 326 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Education

Education

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
13
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Edit this entry  
11
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry