Sort by
  • Amsterdam

  • Do Revenge

    ★½

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★½

  • Pinocchio

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Blind Willow, Sleeping Woman

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The House

    ★★★

  • Death to 2021

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Dune

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Hey, Stupid!

    ½

  • Twenty Something

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Luca

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • South Park Vaccination Special

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

  • Snitches Get Stitches

  • Death to 2020

  • Burrow

  • Long Toast

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Dashing Home for Christmas

    ★★

  • Puparia

  • Mank

    ★★

  • The Queen's Gambit