Sort by

Aaron has logged 236 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Edit this entry  
27
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
You're Next

You're Next

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dashing Home for Christmas

Dashing Home for Christmas

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
27
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
31
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
03
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
Edit this entry  
02
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
Election

Election

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
24
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry