RSS feed for Aaron
  • The Forest of Love

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • High Life

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Gotti

    ½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Hounds of Love

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Assassin

    ★★★★½

  • Carol

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Clouds of Sils Maria

    ★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ½

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ½

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★★

  • Enemy

    ★★★★½

  • Before Midnight

    ★★★★★

  • The Master

    ★★★★★

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★★

  • Amour

    ★★★★★

  • 4:44 Last Day on Earth

    ★★★★

  • Kill List

    ★★★★

  • The Skin I Live In

    ★★★★

  • The Tree of Life

    ★★★½

  • The Turin Horse

    ★★★★★

  • Runaway

    ★★★★

  • 13 Assassins

    ★★★★★

  • Confessions

    ★★★★

  • Certified Copy

    ★★★★★

  • Blue Valentine

    ★★★★

  • Antichrist

  • Dogtooth

    ★★★★½

  • Love Exposure

    ★★★★★

  • Ponyo

    ★★★

  • WALL·E

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • My Winnipeg

    ★★★★★

  • The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

    ★★★★★

  • David Lynch Cooks Quinoa

    ★★★★★

  • 4 Months, 3 Weeks and 2 Days

    ★★★★★

  • Paprika

    ★★★★

  • Inland Empire

    ★★★★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • Noroi: The Curse

    ★★★★

  • Caché

    ★★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★½

  • Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

    ★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Before Sunset

    ★★★★★