• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Black Friday

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Old Henry

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Fear Street: 1994

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Archenemy

  • Spontaneous

    ★★★★

  • The Pale Door

  • Uncle Peckerhead

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Skull: The Mask

    ★★

  • Waffle

    ★★★½

  • Cursed Films

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Jumbo

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Yummy

    ★★

  • Black Christmas

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Trick

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Scare Package

  • The Irishman

    ★★★½

  • Fractured

    ★½

  • VHYes

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★½

  • The Mortuary Collection

  • In the Tall Grass

    ★★

  • VFW

  • 3 from Hell

  • The Beach House

    ★★★★

  • Candy Corn

    ★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Just Mercy

    ★★★

  • Jallikattu

    ★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Rabid

  • Haunt

  • Bullets of Justice

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★

  • The Deeper You Dig

  • Crawl

    ★★★★

  • Porno

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Verotika

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½