Aaron has logged 64 entries for films during April 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Meadowland

Meadowland

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Christmas, Again

Christmas, Again

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
David Gilmour: Wider Horizons

David Gilmour: Wider Horizons

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
We Are Your Friends

We Are Your Friends

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lady in the Van

The Lady in the Van

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Lost River

Lost River

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Heart of a Dog

Heart of a Dog

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Driftless Area

The Driftless Area

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
An American Haunting

An American Haunting

2005
×
Read the review Edit this entry  
25
I Smile Back

I Smile Back

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hurricane

The Hurricane

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Band of Robbers

Band of Robbers

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Murder on a Sunday Morning

Murder on a Sunday Morning

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
Boudu Saved from Drowning

Boudu Saved from Drowning

1932
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
11.22.63

11.22.63

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The War Room

The War Room

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Transporter Refueled

The Transporter Refueled

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
The Staircase

The Staircase

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Secrets of the Force Awakens: A Cinematic Journey

Secrets of the Force Awakens: A Cinematic Journey

2016
×
Edit this entry  
16
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Miracle Worker

The Miracle Worker

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All of Me

All of Me

1984
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harlan County U.S.A.

Harlan County U.S.A.

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Chuck Norris vs Communism

Chuck Norris vs Communism

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Sweet Liberty

Sweet Liberty

1986
×
★★★
Edit this entry  
09
Demolition

Demolition

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
S.O.B.

S.O.B.

1981
×
★★★½
Edit this entry  
08
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
★★½
Edit this entry  
07
Entertainment

Entertainment

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Spirit of St. Louis

The Spirit of St. Louis

1957
×
★★★
Edit this entry  
06
Lemmy

Lemmy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry