RSS feed for Aaron

Aaron has logged 89 entries for films during December 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Fits

The Fits

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Joshy

Joshy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Return to Salem's Lot

A Return to Salem's Lot

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Travels with My Aunt

Travels with My Aunt

1972
×
★★★½
Edit this entry  
30
No Blade of Grass

No Blade of Grass

1970
×
★★★
Edit this entry  
30
Peace Officer

Peace Officer

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gleason

Gleason

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Flesh and Bone

Flesh and Bone

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Conventional

Conventional

2015
×
Edit this entry  
29
The Skin

The Skin

1981
×
★★★½
Edit this entry  
28
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Rats

Rats

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Synchronicity

Synchronicity

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★½
Edit this entry  
25
Disorder

Disorder

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Shelley

Shelley

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Killswitch

Killswitch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Death Watch

Death Watch

1980
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Hollars

The Hollars

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
City of Gold

City of Gold

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Lost Songs: The Basement Tapes Continued

Lost Songs: The Basement Tapes Continued

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Deaths of Chet Baker

The Deaths of Chet Baker

2009
×
Edit this entry  
21
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Born to Be Blue

Born to Be Blue

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
31

31

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
The Dresser

The Dresser

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Jack Irish: Dead Point

Jack Irish: Dead Point

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rhymes for Young Ghouls

Rhymes for Young Ghouls

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Zoom

Zoom

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Edit this entry  
17
Southside with You

Southside with You

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Barry

Barry

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry