Aaron has logged 1,177 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Ghoulies II

Ghoulies II

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Psychokinesis

Psychokinesis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
Read the review Edit this entry  
28
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Breath

Breath

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hooper

Hooper

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghoulies

Ghoulies

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Siberia

Siberia

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Nico, 1988

Nico, 1988

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rememory

Rememory

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chino

Chino

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Tribes of Palos Verdes

The Tribes of Palos Verdes

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Galveston

Galveston

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
After the Rehearsal

After the Rehearsal

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Exception

The Exception

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Kids Are Alright

The Kids Are Alright

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Broken

Broken

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Looker

Looker

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Crucified Lovers

The Crucified Lovers

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Icebox

Icebox

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
3 Godfathers

3 Godfathers

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ginger & Rosa

Ginger & Rosa

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Joe Bonamassa: British Blues Explosion Live

Joe Bonamassa: British Blues Explosion Live

2018
×
Read the review Edit this entry