Aaron has logged 118 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Phone Call

The Phone Call

2013
×
Read the review Edit this entry  
31
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Hidden Agenda

Hidden Agenda

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
My Name Is Joe

My Name Is Joe

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bubble

Bubble

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Yuletide

Yuletide

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Infinity Baby

Infinity Baby

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Zen Diaries of Garry Shandling

The Zen Diaries of Garry Shandling

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aftermath

Aftermath

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paradox

Paradox

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Following

Following

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Jack

Black Jack

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fire Rises: The Creation and Impact of The Dark Knight Trilogy

The Fire Rises: The Creation and Impact of The Dark Knight Trilogy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
78/52

78/52

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
How to Make a Ken Loach Film

How to Make a Ken Loach Film

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Versus: The Life and Films of Ken Loach

Versus: The Life and Films of Ken Loach

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Night of the Devils

Night of the Devils

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blind

Blind

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Asylum

Asylum

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Arthur Miller: Writer

Arthur Miller: Writer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Needed Color

I Needed Color

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Mister Rogers: It's You I Like

Mister Rogers: It's You I Like

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry