Aaron has logged 105 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Moonwalkers

Moonwalkers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Henry Poole Is Here

Henry Poole Is Here

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Digging Your Own Grave

Digging Your Own Grave

1995
×
Read the review Edit this entry  
27
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Twilight Zone: Rod Serling's Lost Classics

Twilight Zone: Rod Serling's Lost Classics

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ballad of the Little Soldier

Ballad of the Little Soldier

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Tiger Hunter

The Tiger Hunter

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mercury 13

Mercury 13

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Porto

Porto

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
About Schmidt

About Schmidt

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Witness

Witness

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Final Portrait

Final Portrait

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Election

Election

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Elvis Presley: The Searcher

Elvis Presley: The Searcher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Suicide Squad: Hell to Pay

Suicide Squad: Hell to Pay

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
American Experience: Coney Island

American Experience: Coney Island

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Permission

Permission

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
52 Pick-Up

52 Pick-Up

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Prince of the City

Prince of the City

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Problem with Apu

The Problem with Apu

2017
×
Read the review Edit this entry