Sort by

Aaron has logged 1,312 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
No Future

No Future

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Lorelei

Lorelei

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Monster

Monster

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Together

Together

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Super Bob Einstein Movie

The Super Bob Einstein Movie

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
This Is the Night

This Is the Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Landscapers

Landscapers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Siberia

Siberia

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sir! No Sir!

Sir! No Sir!

2005
×
★★★½
Edit this entry  
27
Funny Face

Funny Face

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
61*

61*

2001
×
★★★½
Edit this entry  
26
Gilda Live

Gilda Live

1980
×
★★★
Edit this entry  
26
Nightwing and Robin

Nightwing and Robin

2015
×
Edit this entry  
26
Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Proxima

Proxima

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Reno 911! The Hunt for QAnon

Reno 911! The Hunt for QAnon

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

2021
×
Edit this entry  
23
The Forever Prisoner

The Forever Prisoner

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Forbidden Orange

A Forbidden Orange

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Maid

Maid

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Mifune: The Last Samurai

Mifune: The Last Samurai

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Shrink Next Door

The Shrink Next Door

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry