Sort by

Aaron has logged 83 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pixie

Pixie

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Embattled

Embattled

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Miss Firecracker

Miss Firecracker

1989
×
★★★
Edit this entry  
28
Inside Moves

Inside Moves

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Still of the Night

Still of the Night

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Immigrant

The Immigrant

1917
×
Edit this entry  
27
The Escape Artist

The Escape Artist

1982
×
★★★
Edit this entry  
27
Trouble

Trouble

2019
×
★½
Edit this entry  
27
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Reason I Jump

The Reason I Jump

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
The League of Gentlemen

The League of Gentlemen

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Catechism Cataclysm

The Catechism Cataclysm

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
selfless

selfless

2019
×
Edit this entry  
26
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
The Outlaw

The Outlaw

1943
×
★★
Edit this entry  
25
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Flashback

Flashback

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Gun Hill Road

Gun Hill Road

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
False Positive

False Positive

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Looking at the World in a New Way: The Making of Tenet

Looking at the World in a New Way: The Making of Tenet

2020
×
Edit this entry  
23
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
The Warm Money

The Warm Money

1992
×
Edit this entry  
22
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Disappearance at Clifton Hill

Disappearance at Clifton Hill

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Joker: Put on a Happy Face

Joker: Put on a Happy Face

2020
×
Edit this entry  
20
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Son

Son

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
A Glitch in the Matrix

A Glitch in the Matrix

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beast Beast

Beast Beast

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
French Exit

French Exit

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Captain Voyeur

Captain Voyeur

1969
×
Edit this entry  
16
MLK/FBI

MLK/FBI

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Run This Town

Run This Town

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ostwärts

Ostwärts

1991
×
Edit this entry  
15
Felon

Felon

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rock Camp: The Movie

Rock Camp: The Movie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Breach

Breach

2020
×
Edit this entry  
14
The Day Sports Stood Still

The Day Sports Stood Still

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry