RSS feed for Aaron
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Edit this entry  
16
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
05
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Get Me Roger Stone

Get Me Roger Stone

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Edit this entry  
31
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Silence

The Silence

1963
×
★★½
Edit this entry  
27
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
24
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
IO

IO

2019
×
Edit this entry  
23
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★
Edit this entry  
20
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Age of Sail

Age of Sail

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Zion

Zion

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
1985

1985

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
Read the review Edit this entry  
30
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry