Sort by

Aaron has logged 67 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Witch Hunt

Witch Hunt

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sherpa

Sherpa

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mountain

Mountain

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dog Cop 7: The Final Chapter

Dog Cop 7: The Final Chapter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Camelot

Camelot

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Jockey

Jockey

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The First Wave

The First Wave

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Poupelle of Chimney Town

Poupelle of Chimney Town

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Josee, the Tiger and the Fish

Josee, the Tiger and the Fish

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zola

Zola

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Player

The Player

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Steve McQueen: The Man & Le Mans

Steve McQueen: The Man & Le Mans

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Le Mans

Le Mans

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Eiger Sanction

The Eiger Sanction

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Torn

Torn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Procession

Procession

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Memoria

Memoria

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Humans

The Humans

2021
×
★★½
Edit this entry