Sort by
  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Rock Hudson: All That Heaven Allowed

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • The Pope's Exorcist

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Hypnotic

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Passages

    ★★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★

  • Fair Play

    ★★★★

  • Sometimes I Think About Dying

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Suzume

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Halloween Ends

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • Copenhagen Cowboy

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • The Five Devils

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • A Short Story

  • The Northman

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Alcarràs

  • Both Sides of the Blade

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Please Baby Please

    ★★★★

  • Dual

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Jazz Kitty

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Appendage

  • Antlers

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Forgiven

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Official Competition

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½