Sort by

Aaron has logged 343 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fences

Fences

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Killers

The Killers

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Julieta

Julieta

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sunset Song

Sunset Song

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cronos

Cronos

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Visitor

The Visitor

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Embers

Embers

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry