Sort by

Aaron has logged 35 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Team Thor: Part 1

Team Thor: Part 1

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Speaking Is Difficult

Speaking Is Difficult

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombeavers

Zombeavers

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gleason

Gleason

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry