• Purple Noon

    ★★★★

  • Unbreakable

    ★★★★½

  • Body Heat

    ★★★★½

  • The Stylist

    ★★★

  • 45 Years

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Revolt of Mamie Stover

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Milkwater

    ★★★★

  • La Pointe-Courte

    ★★★½

  • Labyrinth

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Come True

    ★★★

  • Reflections in a Golden Eye

    ★★★★