• Trainwreck: Woodstock '99

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

  • Men

    ★★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Emergency

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★

  • The Dig

    ★★½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Steve-O: Gnarly

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • The Wrong Missy

  • Smiling Friends

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Time

    ★★★★

  • Cuties

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Fall

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Rocks

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

  • Anima

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½