Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Edit this entry  
04
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Edit this entry  
02
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jimmy Savile: A British Horror Story

Jimmy Savile: A British Horror Story

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★
Edit this entry  
25
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★
Edit this entry  
16
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bar-B-Que Movie

Bar-B-Que Movie

1988
×
★★★★
Edit this entry  
03
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wasp

Wasp

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Get Carter

Get Carter

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★½
Edit this entry  
07
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Edit this entry